JAK ZMIERZYĆ ROZMIAR PIERŚCIONKA ?

Wybierając pierścionek, należy pamiętać, iż powinien on przechodzić przez staw palca z lekkim oporem. Warto mierzyć to w różnych porach dnia, gdyż ciało kobiety jest bardzo czułe na zmianę temperatur i często palce mogą się delikatnie powiększać.

Jeśli pomiar wypada pomiędzy dwoma rozmiarami, zawsze wybierajmy mniejszy. Rozmiary palca u prawej i lewej dłoni, zazwyczaj różnią się o około 1 rozmiar. Zgodnie z tradycją w Polsce, pierścionek zaręczynowy noszony jest na serdecznym palcu prawej dłoni (to 4 palec od kciuka), w dniu ślubu przekładany jest na serdeczny palec lewej dłoni, a jego miejsce zajmuje obrączka.

Istnieje prosty sposób na samodzielne zmierzenie pierścionka za pomocą okręgów, wskazujących odpowiedni rozmiar. Liczba wpisana w okrąg wskazuje na rozmiar pierścionka, a znajdująca się pod nią wielkość określa jego średnicę.

Warto skorzystać z Multisizera, miarki pomiarowej, która jest bardzo pomocna przy ustalaniu rozmiaru palców. Jest to plastikowy paseczek zwinięty w kształt obrączki z odpowiednio przygotowaną skalą i szkiełkiem powiększającym. Paseczek należy nasunąć na odpowiedniego paluszka i następnie należy odczytać wartość uzyskaną na szkiełku.

Rozważając zakup pierścionka o fantazyjnym kształcie, składającym się z kilku elementów, musimy liczyć się z tym, że rozmiar nie będzie odzwierciedlał wymiarów klasycznego pierścionka.

Biżuteria modowa oferuje nam pierścionki regulowane, które można w prosty sposób dostosować do odpowiedniego rozmiaru. To idealna propozycja na prezent dla koleżanki, przyjaciółki lub siostry. Tu rozmiar nie stanowi problemu!

NEWSLETTER

Cześć, podaj nam swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, obniżkach i promocjach.


Sonda
Na co zwracasz uwagę kupując zegarek i dodatki?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl